Po serwisie - wydłużony czas przełączania z benzyny na LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • martrix
    Classic
    • 2010
    • 2

    Po serwisie - wydłużony czas przełączania z benzyny na LPG

    Zamieszczone przez Vojtek1,9tdi
    schrzanili mi tylna szybe wyszly jakies bable

    ale one zejdą przyjacielu!
    spokojnie!
  • yugoton
    Classic
    • 2009
    • 13

    #2
    Po serwisie - wydłużony czas przełączania z benzyny na LPG

    Musiałem odwiedzić serwis. Auto szarpało i nie pracowało prawidłowo na benzynie. Na początku powiedziano że coś pewnie z wtryskiwaczami, ale po 3 godz. - info że nie łączyła kostka od modulatora. Po raz czwarty byłem na serwisie i po raz kolejny stwierdzono że coś nie tak jest z instalacją elektryczną. Dziwne.
    Ale niestety wydłużył się czas przełączania na LPG. Trwa to ok. 3 razy dłużej niż dotychczas.
    Wcześniej zmiana następowała po lekkiej zmianie na wskaźniku od temp. silnika i przekroczeniu 2 tys. obrotów silnika. Wiem że instalacja korzysta z czujnika temp. wody i to może nie mieć powiązania z temp. silnika. Teraz silnik ma temp. 90 st. i gdy następuje zmiana czuć lekkie szarpnięcie. Wczoraj niestety było jeszcze gorzej, zmiana nastąpiła praktycznie zaraz po odpaleniu na zimnym silniku i wtryskiwaczach. Po tel do serwisu twierdzili że nic nie było zmieniane w ustawieniach sterowania gazem. Wiem że można zadać temp zmiany ( zalecana to 40 st.) oraz czas po jakim nastąpi zmiana po osiągnięciu zadanej temp.
    Teraz pytanie, czy ktoś miał podobną sytuację? Są jeszcze jakieś inne parametry którymi to się da zmienić (czas zmiany na lpg)? Jestem umówiony na ten tydzień w serwisie, ale nie chce usłyszeć że to wina pogody i minie na wiosnę.

    Komentarz

    • paulob1
      Rider
      • 2008
      • 470
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Pod tym linkiem masz program którego używają serwisy LandiRenzo.
      Jest w nim mnóstwo opcji do regulacji, między innymi mapa wtrysków, temp. i czas przełączania, rodzaj czujnika i wiele,wiele więcej.
      Przed pobraniem wystarczy prosta rejestracja.
      Jesteśmy producentem urządzeń elektronicznych a naszym podstawowym kierunkiem jest produkcja interfejsów diagnostycznych do instalacji gazowych.


      [ Dodano: Nie 19 Gru, 10 19:27 ]
      U mnie nigdy nie było problemów z LPG, a mam LandiRenzo montowane w salonie 2 lata temu.
      Instalacja ustawiona na 40 stopni(przeł.) ale ja zeszłem niżej o 10 stopni wstawiając bocznik (podkówkę-rezystor 10k)- to tak na marginesie.

      [ Dodano: Nie 19 Gru, 10 19:28 ]
      Kabel do transmisji danych też u nich kupisz (u CCY). Mój śmiga elegancko :lol:

      Komentarz

      • yugoton
        Classic
        • 2009
        • 13

        #4
        Okazało się że padnięty był czujnik od temperatury przy parowniku i on zakłamywał temp. Przez to zbyt długi lub krótki czas przełączania na gaz.
        Ale oczywiście był to przypadek i nie była to wina ostatniego serwisowania

        Komentarz

        Pracuję...